قیمت یا هزینه سئو (SEO)

سئو چیست  

هزینه ای که شما برای بهینه سازی سایت خود برای رسیدن به صفحه اول گوگل یا لینک یک گوگل میکنید، هزینه یا قیمت سئو (seo) سایت گفته میشود.

بدیهی است که امروزه یکی از مهم ترین چالش های پیش روی کسب و کار ها آگاهی از قیمت سئو است زیرا در حال حاضر انجام سئو سایت  یک کار ضروری برای گسترش مشاغل است.

یکی از عوامل تاثیر گذار برای تصمیم شرکت ها جهت انجام یا عدم انجام سئو سایتشان است.

واقعیت این است که روش های زیادی برای تعیین قیمت سئو سایت وجود دارد که در این مقاله با تکیه بر دانش و تجربه و تحقیقات انجام شده به سوالات شما پاسخ داده میشود.

بررسی موارد مهم در قیمت سئو

در این قسمت به بررسی موارد مهم در قیمت سئو میپردازیم و در واقع این سه نکته مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت سئو هستند.

چگونه قیمت سئو سایت تعیین میشود؟

قیمت سئو داخلی سایت

مهمترین کارهایی که در سئو داخلی سایت انجام می‌شود عبارتند از:

ویرایش کنید
درجه سختی کلمه کلیدی

یکی از فاکتورهایی که در انتخاب کلمات کلیدی سایت باید به آن توجه کنیم درجه سختی کلمه کلیدی است. درجه سختی کلمات کلیدی یکی از مفاهیم سئو می‌باشد. Keyword Difficulty به این معنی است که برای رساندن یک عبارت به نتایج برتر گوگل چه مقدار کار لازم است. درجه سختی یا رقابت کلمه کلیدی نشان می‌دهد که رقیبان شما چقدر روی سئو آن عبارت کلیدی کار کرده‌اند. و شما باید به اندازه‌ای فعالیت سئو انجام دهید که بتوانید از آنها جلو بزنید.

پس برای اینکه بتوانید در زمان مناسب به اهداف خود در سئو برسید باید رقبای خود را وارسی کنید. کلمات کلیدی خود را از نظر رقابت و میزان جستجو بررسی کنید. و یک استراتژی مناسب برای سئو و تولید محتوای سایت خود طراحی کنید.

درکنار بررسی حجم جستجوی ماهانه و سایر فاکتورها، سختی کلمه کلیدی به شما در انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو سایتتان کمک می‌کند. فقط یک نکته وجود دارد و آن هم اینکه هر ابزاری درجه سختی کلمات کلیدی را متفاوت از ابزار دیگر ‌تخمین می‎زند.

در واقع تحقیقات اخیر درباره ابزارهای رایج اندازه‌گیری سختی کلمات کلیدی نشان می‎‌دهد که برای یک عبارت، هرکدام از ابزارها درجه سختی متفاوتی را نشان می‌دهند.

ویرایش کنید
جایگاه فعلی سایت

برای این که بتوانید جایگاه فعلی سایت خود را ببینید و از رتبه خود مطلع شود ابتدا باید بدانید که رنکینگ سایت چست و چه کارآیی برای شما دارد ، شما در ابتدا باید گوگل را در نظر بگیرید و رتبه بندی که گوگل به شما می دهد که اصطلاحا پیج رنک نامیده می شودو عددی بین یک تا ده می باشد که هر چه این عدد بالاتر می بود نشان دهنده رتبه بهتر سایت شما می شد اما  به دلیل سواستفاده از آن توسط وبمستر ها گوگل دیگر از بروزرسانی نمی شود.

معیار گوگل برای این ارزیابی یا «رنکینگ»، لینک ها، اسم ها و اعتبار شما نزد دیگر صفحات اینترنت می باشد و بر اساس نمره یا رنک(RANK) مخاطبانتان و تعداد آنان، اهمیت شما را مشخص می کند. این ارزیابی ثابت نمی باشد، در واقع گوگل هر چند ماه یک بار در اینترنت جستجو (SURF) می کند و رنک صفحات را کم و زیاد می کند.
RANK یک صفحه می تواند از 0 تا 10 باشد.

ویرایش کنید
زمان نتیجه دهی

واقعیت این است که سئو برای هر سایتی الزامی است اما زمانی که صحبت از نتیجه سئو میشود موضوع پیچیده تر مشود. در واقع زمان نتیجه دهی سئو برای هر سایت متفاوت است و به فاکتور های مختلفی بسنگی دارد.امروزه سئو سایت تغییرات زیادی کرده و بسیاری از فاکتورهایی که باعث بهبود سایت میشدند الان باعث کاهش رتبه سایت میشوند.

بنابراین زمان نتیجه دهی هیچ سایتی مشخص نیست و سئو نیاز به کار مستمر و نگهداری دارد تا نتیجه همیشه رو به بهبود باشد. گاهی انتظارات غیر اصولی صاحبان کار برای حصول نتیجه باعث اختلال در برنامه ریزی سئو سایت میشود و عملا اینکار نتیجه عکس خواهد داد. پس برای بهبود سایت باید از روش های جدید و اصولی استفاده کرد و از باورهای قدیمی فاصله گرفت.

ویرایش کنید
شرایط سایت

اگر پیش از این اقداماتی در جهت بهینه سازی بر روی سایت مورد نظر به صورت صحیح انجام گرفته باشد طبیعتا منجر به کاهش قیمت سئو خواهد شد

تعداد صفحات ، حجم و شرایط سایت و میزان اطلاعات و دیتایی که بر روی آن قرار دارد نیز در هزینه سئو تاثیر دارد

عامل تاثیرگذار دیگری که موجب افزایش یا کاهش هزینه سئو خواهد شد این است که باید ببینیم با چه نوع ساختاری طرف هستیم. آیا صرفا یک وب سایت شرکتی ساده را پیش رو داریم یا یک فروشگاه اینترنتی پر از محصولات و صفحات را باید بهینه کنیم؟

همچنین میزان عمر دامنه و مدت زمان  فعالیت آن می تواند موجب تغییر در هزینه های سئو شود. اما یکی از مهم ترین عوامل نحوه طراحی سایت مورد نظر می باشد و باید دید که آیا طراحی مناسبی دارد یا خیر؟

طراحی پایه اصلی سئو اصولی می باشد و اگر طراحی مناسبی نداشته باشد بدون شک برای اینکه سئو بر روی آن جواب دهد حتما باید بازطراحی انجام شود.

که در این صورت قیمت طراحی نیز با هزینه سئو محاسبه خواهد شد که منجر به روند صعودی قیمت می گردد.

سئو چیست

مشاوره ی قیمت سئو

مشاوره سئو

جهت مشاوره قیمت سئو میتوانید به صورت رایگان از مشاورین ایران رسان کمک بگیرید...

7 مولفه تاثیر گذار در قیمت سئو

تهیه و خرید هاست مناسب با زمینه کاری وب سایت که از کیفیت خوبی برخوردار بوده و با توجه به پایداری و عدم قطعی، می‌تواند در سئو، موثر باشد. چنانچه طراحی سایت با CMS وردپرس انجام شده است، پیشنهاد میشود از هاست وردپرس استفاده شود. لذا هزینه هاست با توجه به نوع خدمات شرکت سرویس‌دهنده میزبانی، متفاوت خواهد بود و بخشی از قیمت سئو را تشکیل می‌دهد.

یکی از موارد بسیار مهم در پروسه سئو، تهیه محتوا و به‌روز رسانی مرتب اطلاعات سایت است. طی الگوریتم‌های گوگل در نشان دادن وب سایت‌ها در نتیجه جستجوی کاربران، اگر عنوان مطالب شما جذاب باشد، مخاطب تصیم می‌گیرد روی آن کلیک کند. عنوان مقالات و محتوای مندرج در سایت به همین دلیل اهمیت دارد. زیرا هرچه عنوان مطالب شما جذاب‌تر و کارآمدتر باشد، مخاطبان بیشتری روی آن کلیک می‌کنند و در نتیجه نرخ کلیک بالاتر می‌رود. پس برای ایجاد محتوای جذاب در صفحات اصلی قیمت سئو سایت افزایش میابد.

ثبت آگهی تبلیغاتی در وب سایت‌های پربازدید و مرتبط با زمینه‌کاری وب‌سایت، یکی دیگر از اجزای تعیین کننده قیمت سئو سایت محسوب می‌شود. درج رپوتاژ آگهی در این دسته وب سایت‌های خبری و پربازدید، منجر به ورود ترافیک کاربران به سمت سایت خواهد شد.

گوگل باید با ورود ترافیک از طریق سایت‌های معتبر به سایت شما، تشخیص بدهد که مطالب شما نزد مخاطبان محبوب است. سپس به مروز زمان مطالب وب سایت محبوب و پربازدید را در نتایج جستجوی کاربران و در صفحه اول، نمایش خواهد داد.

شبکه‌های اجتماعی در عصر جدید، تبلیغ‌کننده‌های پربازدید و جذابی هستند که می‌توانند به بهبود جایگاه وب‌سایت کمک شایانی کنند. صرف هزینه برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی متفاوت و درج آنها در شبکه‌های اجتماعی که آمار بازدیدکنندگان آن در حال رشد است، می‌تواند در افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه در الکسا موثر باشد.

برای اینکه یک جایگاه مناسب در موتورهای جستجو داشته باشید از ابتدا برای نام برند خود سرمایه‌گذاری کنید. یک برند موفق می‌تواند در جذب کاربران بیشتر به سمت وب سایت موثر باشد. برای انتخاب نام برند می‌توانید با مشاوران متخصص در این زمینه در ارتباط باشید و از خلاقیت آنها در این زمینه بهره بگیرید. در نتیجه هزینه برندینگ در رشد سئو سایت، تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مامی اقداماتی که از ابتدا اعلام شد اعم از سئو Off-Page و On-Page توسط متخصصین و افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، انجام می‌شود. هزینه آخر در سئو دستمزد این افراد است که در یک پروژه سئو به صورت مداوم و دوره‌ای بررسی‌های لازم بر روی کلمات کلیدی، جایگاه وب سایت طی زمان‌های متفاوت، گزارشات سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکیس و… را انجام می‌دهند.

سوالات سئو چیست