سئو (SEO) یا بهینه سازی سایت چیست؟

سئو چیست  

زمانی که موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و … پیدا شدند برای اینکه این موتورها بتوانند بهترین سایت ها را به کاربران نمایش دهند باید فاکتورهای مختلف را در سایت ها بررسی میکردند.

از سال ۱۹۹۰ موتورهای جستجو ساخته شدند و به مرور بسمت پیشرفته شدن حرکت کردند. سایت های برای اینکه بتوانند در این موتورها رتبه بگیرند باید این فاکتورها را رعایت میکردند.

از اینجا سئو پیدا شد و سئوکار ها نیز فاکتورهای مختلف که برای موتورهای جستجو مهم هستند را پیدا کردند و سعی بر این دارند که در سایت های مختلف آن ها را پیاده سازی نمایند.

اگر امروز قصد بهبود سئو و افزایش درآمد خود را دارید همین حالا با شرکت دیجیتال مارکتینگ ایران رسان تماس بگیرید.

سئو و بهینه سازی سایت

بررسی موارد اصلی سئو

در این بخش به چند سوال اصلی که در مورد سئو توسط کارفرماها پرسیده میشود را برای شما پاسخ خواهیم داد. جهت بررسی موارد اصلی سئو با کلیک برروی هر بخش میتوانید توضیحات مربوط به آن را مشاهده نمایید.

اهمیت سئو سایت در چیست؟

همانطور که در اول مقاله گفتیم اگر شما بهترین سایت را داشته باشید و این سایت توسط کسی دیده نشود به هیچ دردی نخواهد خورد. شما با استفاده از سئو میتوانید سایت خود را در گوگل بالا بیاورید و با استفاده از این موضوع سایت خودتان را به مشتریان و افرادی که دقیقاً بدنبال کسب و کار شما هستند نمایش دهید.

اگر ما بخواهیم یک مثالی از مغازه ای در بازار داشته باشیم، میتوانیم اینطور بیان کنیم که اگر شما سایت داشته باشید ولی سایتتان سئو نشده باشد، در حقیقت شما یک مغازه در کوچه فرعی دارید که هیچ تابلویی هم ندارد و ممکن است هیچکس متوجه مغازه شما نشود. اما در صورتی که سایت شما سئو شده باشد و در صفحه اول گوگل باشد، در حقیقت شما یک مغازه در بازار دارید که توسط افراد مختلف دیده میشود و در نتیجه فروش شما چندین برابر خواهد شد.

۵۶ درصد شرکت‌ها برای سئو استراتژی دارند.

۳۶ درصد از کارشناسان سئو با تولید محتوا  فرآیند سئو را انجام میدهند.

۳۰ درصد از کسب و کار ها تنها با سئو مشتری جذب میکنند.

۶۳ درصد از سایت های موجود هنوز بطور کامل بهینه سازی نشده اند.

۸۰ درصد افراد سئو یا بهینه سازی را با تولید محتوا اشتباه میگیرند.

انواع تکنیک های سئو چیست؟

ویرایش کنید
سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید (white hat seo): نوع اول و البته مطمئن ترین نوع سئو، سئو کلاه سفید است. این تکنیک سئو دارای مزایایی می باشد، همچنین معایبی نیز دارد. بطور مختصر اگر بخواهیم یک مزیت از سئو کلاه سفید را به شما بگوییم این است که ماندگاری سئو کلاه سفید در صفحه اول گوگل بیشتر است. اما عیب اصلی این نوع از سئو در این است که مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا سایت شما به صفحه اول گوگل برسد.

ویرایش کنید
سئو کلاه سیاه
سئو کلاه سیاه(black hat seo): نوع دوم و البته بدترین نوع سئو با تکنیک کلاه سیاه می باشد. در سئو کلاه سیاه، سئوکار ها سعی به گول زدن گوگل و سایر موتورهای جستجو را دارند و سعی میکنند که با انجام روش های مختلف گوگل را دور بزنند و سایت را در سریعترین زمان ممکن به صفحه اول برسانند. ولی در صورتی که تکنیک کلاه سیاه در سایت شما از طرف گوگل تشخیص داده شود ممکن است سایت شما جریمه (اصطلاحاً پنالتی شود).
ویرایش کنید
سئو کلاه خاکستری
سئو کلاه خاکستری (gray hat seo): نوع سوم و البته پرطرفدارترین نوع سئو خاکستری است که ترکیبی از سئو کلاه سیاه و سفید می باشد. در این نوع از سئو، سئوکار هم به گوگل و موتورهای جستجو توجه دارد و هم به کاربران، یعنی ممکن است در بعضی مواقع کارهایی برای دور زدن گوگل انجام دهد، اما در جبران این کار بخشی از سایت را نیز کاربر پسند میکند تا بتواند اعتبار و امتیاز خوبی را از گوگل کسب نماید.

بعد از سئو شدن سایت چه میشود؟

برخی از مواردی که بعد از سئو شدن سایت  برای شما اتفاق خواهد افتاد بصورت زیر است:

بهینه سازی سایت شما برای موتور های جستجو (SEO) میتواند هم به برند سازی شما و هم افزایش فروشتان کمک کننده باشد.

بعد از سئو شدن سایت جه میشود

آمار سئو ایران رسان

0 +
کلمه سئو شده
0 +
سایت سئو شده
0 میلیون
بازدید اضافه شده
0 میلیون
محصول فروخته شده

دریافت مشاوره سئو

دریافت مشاوره سئو

مراحل انجام سئو توسط تیم متخصص ایران رسان به این صورت است که بعد از تماس با مشاوران و دادن توضیحات در مورد کسب و کارتان و همچنین هدفی که از انجام سئو دارید، متخصصان ما رقبای شما را آنالیز خواهند کرد تا بطور کامل با کسب و کار شما آشنا شوند. بعد از انجام آنالیز های مختلف کسب و کار شما، نوبت به ریختن استراتژی در مورد سئو سایت شما میرسد. بعد از اینکه استراتژی سئو سایت شما آماده سازی شد و مشخص شد، فرآیند سئو سایت شما شروع خواهد شد و بعد از مدت زمانی که تعیین شده است سایت شما رتبه مورد نظر را خواهد گرفت و فروش شما افزایش پیدا خواهد کرد.

جهت مشاوره سئو میتوانید به صورت رایگان از ما مشاوره بگیرید.

فرآیند انجام سئو چیست؟

اولین موردی که باید بررسی شود، ساختار کدنویسی سایت، سرعت سایت، ریسپانسیو سایت (حالت موبایل) و ... می باشد که اولین مرحله ی انجام سئو سایت است. در این بخش تمامی مواردی که مربوط به بخش های داخلی سایت مانند URL و ... می شود توسط تیم ایران رسان بررسی می شوند و آنالیز های مربوطه ارائه خواهند شد.

بعد از اینکه ساختار کد های سایت مرتب و درست شد، نوبت آن خواهد رسید که محتواهای مختلف در حوزه‌ی فعالیت شما تولید و در سایت قرار داده شود، در ابتدا برای شما استراتژی محتوایی ریخته خواهد شد و محتوای رقبای شما نیز بررسی و آنالیز خواهد شد. محتواهایی که در سایت قرار خواهد گرفت از نظر اصول سئو، مانند ساختار تگ های هدینگ، بهینه سازی عکس ها، قرار گیری ویدئو و... همگی بهینه سازی خواهند شد.

بعد از اینکه ساختار محتوا ها نیز برطرف شد و سایت از همه نظر در بهترین شرایط قرار گرفت، نوبت به این مورد می‌رسد که لینک سازی خارجی برای سایت شما انجام شود، این لینک سازی میتواند در سایت های مرتبط، رپورتاژ آگهی، سیگنال شبکه های اجتماعی و ... باشد که با توجه به استراتژی های لینک سازی که برای سایت شما ریخته خواهد شد، برای سایت انجام خواهد گرفت.

سوالات متداول سئو چیست؟

در این بخش قصد داریم جند سوالی که بیشتر در مورد سئو پرسیده میشود را توضیح دهیم:

سئو (SEO) در واقع به معنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو با توجه به الگوریتم های این موتور ها می باشد.

سئو دارای سه نوع کلاه سیاه، کلاه سفید و کلاه خاکستری می باشد.

سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال سه بخش اصلی فرآیند سئو شناخته می شوند.

سوالات متداول سئو چیست؟